Programació general 2021

Dissabte 5 de juny

20:00 h  /  Pavelló poliesportiu

EN EL RECORD

HOMENATGE A MONTSERRAT CARULLA, membre del Jurat de la Selecció Oficial des dels inicis del Festival i Presidenta d’Honor des de la 4a edició. El Comitè organitzador vol posar de manifest la relació d’amistat i estima mantinguda al llarg de 12 anys i, també, el que ha representat per a la interpretació i per a la cultura del país en general.
Amb la presència de la seva família i de companys i companyes, membres del Jurat, que han compartit amb ella amistat, deliberacions, escenaris i rodatges: Jordi Folck, Rosa Renom, Sílvia Aranda, Anna Barrachina, Judith Colell, Lluís Marco, Montse Guallar, Sílvia Bel, Marc Parrot, Albert Solé, Ivana Miño, Marcel Barrena, Paco Escribano, Míriam Porté, Paco Poch, Jaume Jordana, Betsy Túrnez, Carlos Marqués-Marcet, Elisabeth Prandi, Mar Coll, Lluís Danés, Àlex Gorina, Mar Ulldemolins, Albert Carbó, Àngel Sala, Maria Pau Pigem, Dafnis Balduz, Mireia Aixalà, Maria Molins, Pere Ponce, Mercè Arànega, Jaume Balagueró, Mario Gas i Isona Passola.
Amb la música en directe de Sergi Clofent i la coreografia de la companyia de ballarins Micromacro.

 

Tot seguit  /  Pavelló poliesportiu

IIIII SELECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Estrena exclusiva de la producció d’Impulsafilm, Zabriskie Films i TV3 TOCATS PEL FOC (2019), de Santi Lapeira. Amb la presència del director, dels actors Sergi Cervera Jordi Cadellans i de les actrius Belén Fabra i Mireia Oriol.

Diumenge 6 de juny

20:00 h  /  Pavelló poliesportiu

PREMI HONORÍFIC

Lliurament del PREMI HONORÍFIC FIC-CAT 2021 a ERNEST BLASI, un dels muntadors catalans de més projecció i amb una filmografia professional extensa, internacional i de nivell.

Tot seguit  /  Pavelló poliesportiu

IIIII SELECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Presentació i projecció de la producció de Bastian Films, Súbete al tren AIE, Gaia Audiovisuals, Numintec, TV3 i À Punt Mèdia CORDES (2019), de José Luis Montesinos, amb la presència del director, del muntador Luis de la Madrid  i de l’actor Miguel Ángel Jenner.
Col·loqui final amb el públic assistent.

Dilluns 7 de juny

20:00 h  /  Pavelló poliesportiu

IIIII SELECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Presentació i projecció de la producció de Nanouk Films, Fasten Films, Suica Films, Bord Cadre Films, TV3 i À Punt Mèdia L’OFRENA (2020), de Ventura Durall, amb la presència del director i de l’actriu Anna Alarcón.
Col·loqui final amb el públic assistent.

Dimarts 8 de juny

20:00 h  /  Pavelló poliesportiu

IIIII SELECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Presentació i projecció de la producció de Patchouli Films TERRA DE TELERS (2020), de Joan Frank Charansonnet, amb la presència del director, dels actors i actrius Ramon Godino, Alba López, Montse Ribadellas, Angelina Llongueras, Miquel Sitjar, Jaume Montané, Eduard Alejandre, Sònia Guimerà, Elena Codó, Jordi Reverté, Laia Díaz, Jordi Pessarrodona, Robert Rodríguez, Albert Tallet i altres membres de l’equip tècnic.
Col·loqui final amb el públic assistent.

Dimecres 9 de juny

20:00 h  /  Pavelló poliesportiu

IIIII SELECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Presentació i projecció de la producció de Segarra Films, Mimesis Film i TV3 de LA DONA IL·LEGAL (2020), de Ramon Térmens. Amb la presència del director, de la muntadora Anna Térmens, dels actors i actrius Isak Férriz, Yolanda Sey, Raquel Camón, Boris Ruiz, Àngels Bassas, Adeline Flaun, Abdel Aziz El Mountassir, Ahmad Alhamso i la resta de l’equip.
Col·loqui final amb el públic assistent.

Dijous 10 de juny

NIT TEMÀTICA GUILLEM AGULLÓ

20:00 h  /  Pavelló poliesportiu

Conducció de l’acte a càrrec de la periodista Núria Cadenes.
Actuació del cantautor Feliu Ventura.
Presentació i projecció del curtmetratge d’ESCAC Films NI OBLIT NI PERDÓ (2020) de Jordi Boquet, amb la presència del director i de l'actriu Raquel Ferri.

Tot seguit  /  Pavelló poliesportiu

IIIII SELECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES

Presentació i projecció de la producció de Lastor Media, Som Batabat Produccions, Suica Films, TV3, À Punt Mèdia i IB3 LA MORT DE GUILLEM (2020), de Carlos Marqués Marcet, amb la presència del director, dels productors Tono FolgueraSergi Moreno i Marc Roma i de gran part de l’elenc artístic de la pel·lícula.
Col·loqui final amb el públic assistent.

Divendres 11 de juny

20:00 h  /  Pavelló poliesportiu

RECONEIXEMENT
Homenatge i reconeixement a JAUME PAHISSA, publicista i impulsor de l’art, de la pintura i del cinema del país.

 

Tot seguit  /  Pavelló poliesportiu

IIIII SELECCIÓ OFICIAL LLARGMETRATGES
Presentació i projecció de la producció de The Fly Hunter i À Punt Mèdia COSES A FER ABANS DE MORIR (2020), de Cristina Fernández i Miguel Llorens, amb la presència dels directors, de la productora Lorena Torres, del muntador Alfonso Suárez i dels actors i actrius  Sergio Caballero, Oriol Tarrasón, Manuel Maestro, Mireia Pérez, Vanessa Cano i Àngel Fígols.
Col·loqui final amb el públic assistent.

Dissabte 12 de juny

20:00 h  /  Pavelló poliesportiu

PANTALLA SITGES
Espai presentat per Àngel Sala, director del Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya de Sitges.
Presentació i projecció de la producció de Filmax, Brutal Media i TV3 LA VAMPIRA DE BARCELONA (2020), de Lluís Danés. Amb la presència del director, del productor Raimon Masllorens i de les actrius i actors Núria Prims, Bruna Cusí, Sergi López i Pablo Derqui.
Col·loqui final amb el públic assistent.

Diumenge 13 de juny

19:00 h  /  Pavelló poliesportiu

CLOENDA OFICIAL
Gala de cloenda del Festival protagonitzat pels Capdevila un llinatge de vedettes catalanes integrat per la tieta Maria Lluïsa, també coneguda com La Mega Pubilla, la Caroline Capdevila, neboda de la Maria Lluïsa, l’Eudald Capdevila, marit de la Caroline, i la Felisa Vidal, veïna de replà i fan de la família.
Presentació del Jurat del concurs Jove 48 hores: Guim Puig, Abril Garcia, Jordi Martí i Marina Agelet.
Presentació del Jurat de la Selecció Oficial de Centres Educatius: Ursina Brunner, Pau Gracià, Mireia Folch i Gabriel Vera.
Presentació del Jurat de la Crítica: Pere Vall, Esteve Soler, Jordi Picatoste i Alice Tapiol.
Presentació del Jurat de la Selecció Oficial: Joan Reig, Assumpta Serna, Belén Funes, Josep Maria Aragonès, Ana Pfaff i Ricard Balada.
Lectura de l’acta i lliurament de premis i trofeus als guanyadors i guanyadores de les diferents modalitats.