Projeccions 2020

Dissabte 26 de setembre

22:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

LA DONA IL·LEGAL, de Ramon Térmens

Diumenge 27 de setembre

10:30h - Selecció Oficial Jove 48 hores - Sessió conjunta

 

A continuació - Selecció Oficial Videoclips - Sessió conjunta

AMOR A CONTRARELLOTGE (Pol Fuentes), de Pol Fuentes

APRESSEM EL PAS (Toni Xuclà), de Clara Xuclà

BOY BAND (Manel), d’Stanley Sunday

CONNECTATS (Buhos), de Dani Feixas

FORMIGUES (Manel), de Marc Urtasun

GEGANTS (Joan Dausà), de Marc Pujolar

MALA SANG (Marialluïsa), d’Aleix Barba i Marc Sirisi

NIT DASTIU (22 Nais), de Clara Mata, Adrià Botella, Marc i Oriol Guanyabens

RIU (Súper Gegant), de Pau Escribano

UNA DE CADA TRES (Angela), de Lluís Domingo

UNIVERS (Ferran Palau), de Marc Sellerès

12:30h - Selecció Oficial Documentals

EL CINEMA QUE NO VEIEM, de Marc Fàbregas

18:00h - Selecció Oficial Curtmetratges - Sessió conjunta 1

ELS QUE CALLEN, d’Albert Folk

VERA, de Laura Rubiola

CONFETI, de Mila Luengo i Sergi Miralles

19:30h - Selecció Oficial Llargmetratges

TOCATS PEL FOC, de Santiago Lapeira

22:00h - RETROSPECTIVA - Llargmetratge fora de competició

LA PLAÇA DEL DIAMANT, de Francesc Betriu

Dilluns 28 de setembre

18:00h - Selecció Oficial Curtmetratges - Sessió conjunta 2

3450 KM, de David Aymerich

FLUVIUS, de Pere Puigbert

PERENNE, de Rubén Seca i Marc Algora

MAREES OCULTES, de Mònica Cambra

 

19:30h - Selecció Oficial Documentals

GENERACIÓ KIBBUTZ, d’Albert Abril

22:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

LA INNOCÈNCIA, de Lucía Alemany

Dimarts 29 de setembre

18:00h - Selecció Oficial Documentals

ERNEST LLUCH, LLIURE I ATREVIT, de Josep Morell i Jordi Vilar

 

19:30h - Selecció Oficial Curtmetratges - Sessió conjunta 3

FINCA RÈGIA, de Rubén Seca

PSYCHOPHONIC, d’Aline Romero

NO DEIXIS QUE M’ENFONSI, de DaVid Conill

LEA, d’Ona Jané

22:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

TERRA DE TELERS, de Joan Frank Charansonnet

Dimecres 30 de setembre

10:30h - Selecció Oficial Centres Educatius - Sessió conjunta Educació Primària

LA CAPUTXETA 3.0: VERSIÓ ÀVIA, de l’Escola Fàsia Sarrià de Barcelona

TAN IGUALS COM DIFERENTS, de l’Escola Lluçanès de Prats de Lluçanès –Barcelona

MUNDO MONSTER, de l’Escola Cal Maiol de Barcelona

LA NOIA DE PLÀSTIC, de l’Escola Sant Josep Oriol de Barcelona

IEP, AIXECA EL CAP!, de l’Escola Salvador Espriu de Roda de Berà –Tarragona

CAP ACÍ CAP ALLÀ ELS TURISTES VENEN I VAN de l’ESC Ciutat Artista Faller de València

DIRECTED BY, de l’Escola Piaget de Barcelona

DEL PLANETA TINDREM CURA, de l’Escola Mansuet de Collbató – Barcelona

18:00h - Selecció Oficial Curtmetratges - Sessió conjunta 4

PANTERES, d’Èrika Sánchez

SCHUBERTIADES, de Roger Comella

EL DOL, de Joel Muñoz

CENT U, de Sebastián Alfie

 

19:30h - Selecció Oficial Documentals

CATALUNYA NORD, LA LLENGUA ENYORADA, d’Eugeni Casanova i David Valls

 

22:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

L’OFRENA, de Ventura Durall

Dijous 1 d'octubre

10:30h - Selecció Oficial Centres Educatius - Sessió conjunta Educació Primària

LA CAPUTXETA 3.0: VERSIÓ ÀVIA, de l’Escola Fàsia Sarrià de Barcelona

TAN IGUALS COM DIFERENTS, de l’Escola Lluçanès de Prats de Lluçanès –Barcelona

MUNDO MONSTER, de l’Escola Cal Maiol de Barcelona

LA NOIA DE PLÀSTIC, de l’Escola Sant Josep Oriol de Barcelona

IEP, AIXECA EL CAP!, de l’Escola Salvador Espriu de Roda de Berà –Tarragona

CAP ACÍ CAP ALLÀ ELS TURISTES VENEN I VAN de l’ESC Ciutat Artista Faller de València

DIRECTED BY, de l’Escola Piaget de Barcelona

DEL PLANETA TINDREM CURA, de l’Escola Mansuet de Collbató – Barcelona

 

18:00h - Selecció Oficial Documentals

EL QUE FA SEGUR EL CAMÍ, de de Guiu Vallvé, Jana Vallvé i Clara Vallvé

 

19:30h - Selecció Oficial Curtmetratges - Sessió conjunta 5

GANG, d’Àlex Sardà
CA NOSTRA, de Laia Foguet
MALDITA, de Juanjo Moscardó i Suso Imbernó

22:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

LA MORT DE GUILLEM, de Carlos Marqués-Marcet

+ Selecció Oficial Curtmetratges

NI OBLIT NI PERDÓ, de Jordi Boquet

Divendres 2 d'octubre

10:30h - Selecció Oficial Centres Educatius - Sessió conjunta Educació Secundària

CAMINANT DESCALÇA, de l’Institut Pere Martell de Tarragona
SABATES, de l’Escola Hamlet de Sant Boi de Llobregat –Barcelona
L’ESSENCIAL ÉS INVISIBLE ALS ULLS, de l’Institut Martí i Franquès de Tarragona
HISTÒRIES PETITES, de l’Institut Son Pacs de Palma –Illes Balears
THE FACTS, de l’Institut Escola Montsant de Cornudella de Montsant  –Tarragona
EQUILIBRI, de l’Institut Sant Quirze del Vallès de Sant Quirze del Vallès –Barcelona
SESSIÓ CONTÍNUA: UN HOMENATGE AL CINEMA, de l’Institut Euclides de Pineda de Mar –Barcelona
UN SOMNI PREMONITORI, de l’Institut Pierre de Coubertin de Font-romeu 
NATIVIDAD YARZA, LA PRIMERA ALCALDESSA, de la Cooperativa d’Ensenyament Daina-Isard d‘Olesa de Montserrat –Barcelona
POSTÍS, de l’Institut Llucmajor de Llucmajor –Illes Balear

 

18:00h - Selecció Oficial Curtmetratges - Sessió conjunta 6

LA MUGRE, de Pau Bösch i Berta Galvany
PRELUDI, d’Adrià Guxens
EL PAS DE SANT JOAN, d’Ana Orti

19:30h - Selecció Oficial Documentals

RAIMON PANIKKAR, ENTRE ORIENT I OCCIDENT, de Carlota Casas

22:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

COSES A FER ABANS DE MORIR, de Cristina Fernández Pintado i Miguel Llorens

00:30h - Selecció Oficial Llargmetratges

CORDES, de José Luis Montesinos

Patrocinadors principals:

Festival Internacional de Cinema en Català

Carrer Mossèn David Pujol, 2

43883 Roda de Berà

info@fic-cat.cat

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Flickr