Projeccions 2021

La 13a edició del FIC-CAT es du a terme en un format híbrid d'activitats i projeccions (presencials i online) per tal de mantenir totes les mesures vigents de seguretat.

 

Les projeccions presencials tenen lloc al Pavelló poliesportiu, que es presentarà remodelat com a sala de cinema a tots els efectes, i oferirà les millors condicions de seguretat, distàncies i ventilació.

Dissabte 5 de juny 

    20:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

TOCATS PEL FOC, de Santi Lapeira.

Diumenge 6 de juny 

    20:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

CORDES, de José Luis Montesinos.

Dilluns 7 de juny 

    20:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

L'OFRENA, de Ventura Durall.

Dimarts 8 de juny 

    20:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

TERRA DE TELERS, de Joan Frank Charansonnet.

Dimecres 9 de juny 

    20:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

LA DONA IL·LEGAL, de Ramon Térmens.

Dijous 10 de juny 

    20:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

LA MORT DE GUILLEM, de Carlos Marqués-Marcet.

+ Selecció Oficial Curtmetratges

NI OBLIT NI PERDÓ, de Jordi Boquet.

Divendres 11 de juny 

    20:00h - Selecció Oficial Llargmetratges

COSES A FER ABANS DE MORIR, de Cristina Fernández i Miguel Llorens.

Dissabte 12 de juny 

    20:00h - Pantalla Sitges

LA VAMPIRA DE BARCELONA, de Lluís Danés.

Projeccions presencials

Selecció Oficial Llargmetratges

LA INNOCÈNCIA, de Lucía Alemany.

Selecció Oficial Documentals

CATALUNYA NORD, LA LLENGUA ENYORADA, d’Eugeni Casanova i David Valls.

EL CINEMA QUE NO VEIEM, de Marc Fàbregas. 

EL QUE FA SEGUR EL CAMÍ, de Guiu Vallvé, Jana Vallvé i Clara Vallvé.

ERNEST LLUCH, LLIURE I ATREVIT, de Josep Morell i Jordi Vilar. 

GENERACIÓ KIBBUTZ, d’Albert Abril. 

RAIMON PANIKKAR, ENTRE ORIENT I OCCIDENTde Carlota Casas. 

Selecció Oficial Curtmetratges

3450KMde David Aymerich. 

CA NOSTRAde Laia Foguet. 

CENT Ude Sebastián Alfie. 

CONFETIde Mila Luengo i Sergi Miralles. 

EL DOLde Joel Muñoz. 

EL PAS DE SANT JOANd’Ana Ortiz. 

ELS QUE CALLENd’Albert Folk. 

FINCA RÈGIAde Rubén Seca. 

FLUVIUSde Pere Puigbert. 

LA MUGREde Pau Bösch i Berta Galvany. 

LEAd’Ona Jané. 

MALDITAde Juanjo Moscardó i Suso Imbernón. 

MAREES OCULTESde Mònica Cambra. 

NI OBLIT NI PERDÓde Jordi Boquet.

NO DEIXIS QUE M’ENFONSIde DaVid Conill. 

PANTERESd’Èrika Sánchez. 

PERENNEde Rubén Seca i Marc Algora. 

PRELUDId’Adrià Guxens. 

PSYCHOPHONICd’Aline Romero. 

SCHUBERTIADES, de Roger Comella. 

VERAde Laura Rubiola. 

Selecció Oficial Vídeoclips

AMOR A CONTRARELLOTGE (Pol Fuentes), de Pol Fuentes. 

APRESSEM EL PAS (Toni Xuclà), de Clara Xuclà. 

BOY BAND (Manel), de David Domingo.

CONNECTATS (Buhos), de Dani Feixas. 

FORMIGUES (Manel), de Marc Urtasun. 

GEGANTS (Joan Dausà), de Marc Pujolar. 

MALA SANG (Marialluïsa), d’Aleix Barba i Marc Sirisi. 

NIT DASTIU (22 Nais), de Clara Mata, Adrià Botella, Marc Guanyabens i Oriol Guanyabens. 

RIU (Súper Gegant), de Pau Escribano. 

UNA DE CADA TRES (Angela), de Lluís Domingo. 

UNIVERS (Ferran Palau), de Marc Sellerès. 

Selecció Oficial Centres Educatius

    INFANTIL I PRIMÀRIA

 

CAP ACÍ CAP ALLÀ ELS TURISTES VENEN I VAN

de l’alumnat de 4t de primària de l’Escola Ciutat Artista Faller de València.

DEL PLANETA TINDREM CURA

de l’alumnat de 6è de primària de l’Escola Mansuet de Collbató.

DIRECTED BY

de l’alumnat de 6è de primària de l’Escola Piaget de Barcelona.

IEP, AIXECA EL CAP!

de l’alumnat de 4t, 5è i 6è de l’Escola Salvador Espriu de Roda de Berà.

LA CAPUTXETA 3.0: VERSIÓ ÀVIA

de l’alumnat de l’Escola d’Educació Especial Fàsia Sarrià de Barcelona.

LA NOIA DE PLÀSTIC

de l’alumnat de 6è de primària de l’Escola Sant Josep Oriol de Barcelona.

MUNDO MONSTER

de l’alumnat de 2n de primària de l’Escola Cal Maiol de Barcelona.

TAN IGUALS COM DIFERENTS

de l’alumnat de 6è de primària de l’Escola Lluçanès de Prats de Lluçanès.

    SECUNDÀRIA, BATXILLERAT I CICLES FORMATIUS

CAMINANT DESCALÇA

de l’alumnat de cicles formatius de l’Institut Pere Martell de Tarragona.

EQUILIBRI

de l’alumnat de batxillerat de l’Institut Sant Quirze del Vallès de Sant Quirze del Vallès.

HISTÒRIES PETITES

de l’alumnat d’ESO de l’Institut Son Pacs de Palma.

L’ESSENCIAL ÉS INVISIBLE ALS ULLS

de l’alumnat de batxillerat de de l’Institut Antoni de Martí i Franquès de Tarragona.

NATIVIDAD YARZA, LA PRIMERA ALCALDESSA

de l’alumnat de 2n de batxillerat de la Cooperativa d'Ensenyament Daina-Isard d‘Olesa de Montserrat.

POSTÍS

de l’alumnat de batxillerat de l’Institut Llucmajor de Llucmajor.

SABATES

de l’alumnat d’ESO de l’Escola Hamlet de Sant Boi de Llobregat.

SESSIÓ CONTÍNUA: UN HOMENATGE AL CINEMA

de l’alumnat de batxillerat de l’Institut Euclides de Pineda de Mar.

THE FACTS

de l’alumnat d’ESO de l’Institut Escola Montsant de Cornudella de Montsant.

UN SOMNI PREMONITORI

de l’alumnat de batxillerat de l’Institut Pierre de Coubertin de Font-romeu.

Jove 48 Hores

AMICS FINS LA MORT, de Cèlia Bargalló

ANIVERSARI, de Salut Baldirà

CADÀVER EXQUISIT, d’Antonio Villodres i Ferran Guillén

DEL TOT AL RES, d’Eva Bargalló

DUES CARES, de Maria Escoda

EL MEU DESTÍ, de Bryan Juárez

EL MILLOR AMIC DE L’HOME, d’Aina Ponce

ESCAC I MAT, d’Aixa Guerrero, Elvira Chertó i Marina Juncosa

ESPERANÇA, de Maria Basco i Xènia Cardiel

ESTIMADA HUMANITAT, d’Alfredo García

IRREVERSIBLE, de Jordà Saumell

LLAÇOS, d’Anthony Lozano

LLAPIS D’ESPRAI, de Patrícia Pérez

MARRO, d’Aina Gimeno, Maria Duch i Paula Pérez

MEMÒRIES D’UN MATRIMONI, de Carlos R. Haro

MIRALL, de Júlia Guinaldo i Milana Schickle

ON ETS?, de Cèlia Vidal

PER MOLTS ANYS, de Paula Torné i David Orujo

QUAN NINGÚ MIRA, de Gaspar de la Ossa i Ariadna Pons

QUÈ HI HA ALGÚ?, de Francesc Pallarés i Gemma Seguí

REMINISCÈNCIA, de Maria Sancha

SÓC LLIURE, de Mar Gómez

TARONJA, de Cristina Borrellas

TOT ANIRÀ BÉ, de Daniel Quesada

TREMOLA QUE JA ARRIBO, de Marina Lope

VACANT PER BALLARINA, de Roger Pérez

Projeccions online